Buty Camper

Firma Camper znana jest na cały świecie, jako producent stylowego oraz porządnie wykonanego obuwia. Historia tej hiszpańskiej firmy sięga końcówki XIX wieku, niemniej dopiero w roku 1975 szyld z tą właśnie nazwą po raz pierwszy zawisł na stosunkowo niewielkiej fabryce obuwia założonej przez Lorenzo Fluxa, który pragnąc kontynuować szewską tradycję, zapoczątkowaną przez swojego ojca, postanowił zaprezentować Hiszpanom nową, ciekawą ofertę. Liczył on, że nowe, ciekawe modele oraz inspiracje czerpane z śródziemnomorskiej kultury będą tym, co przyciągnie klientów.

Jak się szybko okazało pomysł Fluxa chwycił, a mieszkańcy Majorki oraz Hiszpanii coraz częściej decydowali się na obuwie o nazwie Camper. Sukces nie przyszedł rzecz jasna od razu, niemniej już w 1981 roku firma Lorenzo Fluxa staje się na tyle popularna, by móc otworzyć w Barcelonie swój pierwszy sklep. Pierwszy, lecz nie ostatni, gdyż popyt na buty Camper stale rósł, co w połączeniu z doskonałym zarządzaniem pozwalało z optymizmem patrzyć w przyszłość .

Firma, widząc że hiszpański rynek przestaje być dla niej wystarczający, uznała iż należy zwrócić swoją uwagę na inne kraje. W związku z powyższym w 1992 Camper pojawił się w trzech miastach: Paryżu, Londynie oraz Mediolanie. Lokalizacje te nie były przypadkowe, gdyż są to europejskie centra mody i każda firma, która pragnie zaistnieć w tej branży musi mieć tam swoją siedzibę lub sklep.

Oferta tego właśnie producenta szybko znalazła uznanie w oczach zagranicznych klientów, dzięki czemu Camper z każdym rokiem rósł coraz bardziej w siłę. Dziś jest to zdecydowana czołówka europejskich firm obuwniczych, której kolekcje coraz częściej goszczą nie tylko na stopach znanych osób, ale również na okładkach najważniejszych magazynów.