Nowa kolekcja męska od GEOX

GEOX to marka, która kojarzy się głównie z obuwiem dla panów. Chociaż damska kolekcja jest niczego sobie, to w tym wpisie skupie się na obuwiu męskim. Tym razem, GEOX przygotowało kilka modeli w różnych wariantach stylistycznych.

Postanowiłem wybrać to, co najciekawsze. Dotyczy to zwłaszcza powrotu pewnych patentów, które przez ostatnie lata były zapomniane!

Trendem, o którym wspominam we wstępie jest wszycie elastycznej tkaniny w cholewę buta. Zadaniem tego rozwiązania jest nie tylko ciekawy wygląd, ale i komfort noszenia. Dzięki takie stretchowi, buty zakłada się szybciej i dobrze przylegają one do stopy. Zastosowano to w kilku modelach obuwia GEOX, ale najlepiej widać to w modelu BOND oraz IGOR.

Te same obuwie mają swoje odpowiedniki w segmencie obuwia wiązanego. Ich zaletą jest bardzo ciekawy, lecz uniwersalny wygląd. Dlatego obuwie od GEOX mogą posłużyć nam przy różnych okazjach.

Nie brakuje także ciekawych mokasynów. Buty BRIAN, BOND czy DAMON w takiej formie sprawdzą się w strojach eleganckich, ale nie do końca formalnych. Doskonale skomponują się z jeansami lub spodniami z materiału. Co odważniejsi panowie mogą dobrać je do szortów!