Trzy sposoby na rozciągnięcie butów

Czasem zdarza się, że buty, z których nie potrafimy zrezygnować, są bardzo niewygodne i niemiłosiernie uciskają nasze stopy. Jak sobie z tym poradzić? Oto 3 domowe sposoby!

Chyba każdy z nas zna uczucie, kiedy coś mu się bardzo podoba, ale jest niewygodne. Tak właśnie jest z butami. A jeśli tak jest z butami, to trzeba przedsięwziąć poważne kroki!

Sposoby na rozciągnięcie butów przechodzą z pokolenia na pokolenie. Każdy z nich jest skuteczny. Tylko od nas zależy, z którego skorzystamy. Czas więc zapoznać się z trzema metodami rozciągania niewygodnych butów!

  1. Lód w butach

Może to niepoważne, ale wiele osób, by rozciągnąć niewygodne buty, umieszcza w nich woreczki wypełnione wodą, a następnie chowa w zamrażarce na calutką noc. Okazuje się, że metoda ta ma wiele wspólnego z fizyką. Woda, która przemieni się w lód, zwiększy swoją objętość i dzięki temu delikatnie rozepcha od środka nasze obuwie. Najlepiej jednak zaopatrzyć się od razu w obuwie odpowiedniego rozmiaru – zwłaszcza w przypadku kobiet (https://www.markoweubrania.com/kategoria/obuwie-d).

  1. Grube skarpety i gorące powietrze

Metoda ta polecana jest głównie zima, kiedy to wszystkim dokucza mróz! A polega ona na założeniu bardzo grubych skarpet i wciśnięciu stóp do butów. Następnie należy przygotować suszarkę do włosów i zacząć ogrzewać nią buty od zewnątrz. Wpływ gorącego powietrza sprawi, że materiał, z którego wykonane są buty, zacznie mięknąć w efekcie stając się łatwym do ukształtowania wedle naszych potrzeb.

  1. Zapobiegaj, a nie lecz!

Sposób ten, znany i praktykowany przez niewielką ilość osób, powinien zostać umieszczony na początku tego poradnika. Warto jednak było poznać dwie poprzednie metody. Ta jednak jest znacznie inna. A mówi ona o tym, by decydować się na obuwnicze zakupy wieczorem, kiedy to nasze stopy po całym dniu są nieco opuchnięte. Dzięki takiemu trikowi zapewnimy sobie trochę luzu wewnątrz butów, kiedy nasze stopy powrócą do normalnego stanu. Warto kultywować ten sposób, by później nie narażać się na zagadkowe spojrzenia domowników podczas ogrzewania przez nas butów suszarką czy też na niewygodne pytania o obecność zamrożonych na kość butów w zamrażarce.

Najlepszym sposobem jest jednak zawsze zakup odpowiednich dla siebie butów (np. tu: https://www.markoweubrania.com/kategoria/obuwie) Oszczędzimy sobie tym samym eksperymentów na zbyt małym obuwiu.